HIMSS EMRAM STAGE 6 BAŞARI HİKAYELERİ

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi dijital hastane çalışmaları kapsamında HIMSS EMRAM STAGE 6 seviyesinde belgelendirilerek bu alanda Türkiye'de belgelendirilen 50 hastaneden biri olmayı başardı.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç.Dr. Fatih Doğan yaptığı açıklamada; "Almış olduğumuz bu belge kararlı ve etkin bir ekip çalışmasının ürünüdür. Çalışmalarımız aynı özveri içerisinde ara vermeksizin devam edecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bundan sonraki süreçte hedefimiz Stage 6 yı tüm kliniklerimizde etkin hale getirdikten sonra Stage 7’ yi almaktır; bunun için de elimizden gelen gayreti göstereceğiz ’’ dedi.

 

 

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM
VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Yakın zamanda Türkiye’nin 18. Anne Dostu Hastanesi olma başarısı gösteren Besni Devlet Hastanesi şimdi de ‘HIMSS Dijital Hastane Seviye 6’ olmanın haklı gururunu yaşıyor.
 

Konu ile ilgili açıklama yapan Başhekim Op. Dr. Ali HELLİ, "Sağlık Bakanlığının da desteklediği ve Türkiye’de sayılı hastanelerin sahip olduğu bu  Seviyeye hastanemizi getirebilmek için kurduğumuz ekip ile gece gündüz çalışarak Medipol Üniversitesi tarafından yerinde ziyareti sonrası bu belgeyi hak ettiklerini" söyledi.

BESNİ DEVLET HASTANESİ

T.C. Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi ve HIMSS işbirliğinde yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında Medipol Üniversitesi temsilcileri tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde Beyşehir Devlet Hastanesinin yerinde değerlendirme ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 

"Beyşehir Devlet Hastanesi olarak halkımıza daha kaliteli ve güvenli hizmet vermek amacıyla 2 yıl önce başladığımız dijitalleşme çalışmalarımız da HIMSS EMRAM değerlendirmesinde  6. Seviye ye ulaşmamızın sevincini yaşıyoruz."

BEYŞEHİR DEVLET HASTANESİ

Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesindeki sağlık kuruluşlarından İzzet Baysal Devlet Hastanesi dijital hasta takip sistemi HIMSS EMRAM Stage 6 sertifikası almayı başardı.

İstanbul’da düzenlenen ve Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Kosova Sağlık Bakanı İmet Rrahmani, HIMSS CEO' su Stephen Lieber’in katıldığı Türkiye HIMSS 17 Emram Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişim Fuarı’nda İzzet Baysal Devlet Hastanesi’ne HIMSS Analytics Stage 6 sertifikası takdim edildi.

Bu başarıyla, Türkiye’deki bin 200 hastane içinde ilk 17 sağlık kuruluşu arasında yer almaya hak kazanan İzzet Baysal Devlet Hastanesi’ nin  “Dijital ve Güvenli Hastane” olduğu tescillendi.

BOLU İZZET BAYSAL DEVLET
HASTANESİ

Gölbaşı Devlet Hastanesi, Medipol Üniversitesi tarafından 14.11.2017 tarihinde Dijital Hastane Değerlendirmeleri  kapsamında yerinde yapılan incelemeyle  değerlendirilerek  Stage 6 ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Gölbaşı Devlet hastanesi Başhekimi Dr.Selim KUŞAĞLI yaptığı açıklamada "Dijital Hastane sistemi, hastalara en iyi ve en kaliteli hizmetin sunulmasına olanak sağlayacak ve hastanemizde hasta güvenliği ve mahremiyetini en üst seviyeye çıkaracaktır. Sağlık profesyonellerinin hasta bakımı ile ilgili işlerini kolaylaştıracak ve hastalarımızın alacağı sağlık hizmetlerinin hızı ve kalitesini de arttıracaktır" dedi.

GÖLBAŞI DEVLET HASTANESİ

Kocaeli İzmit-Seka Devlet Hastanesi Himss Stage 6 olarak onaylandı ve Türkiye'de 26. Stage 6 olan Hastanesi oldu.

İZMİT SEKA DEVLET HASTANESİ

Palmiye Mh. Adnan Menderes Blv. 

Hocaoğlu Apt. No:34 K:2 D:3 

Yenişehir / Mersin / Turkey

​​Tel: +90 324 327 31 54

Fax:+90 324 327 31 53

kardelen@kardelenyazilim.com 

Çiftlikköy Mahallesi, Mersin Ünv. 

Yenişehir / Mersin / Turkey

​​Tel: +90 850 420 20 33

Fax:+90 324 361 04 90

kardelen@kardelenyazilim.com 

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon